4K’nın Adresi Digitürk

Digitürk İle 4K Deneyimi

Türkiye’de dijital televizyon yayıncılığının öncü ve lider platformu Digitürk, yayıncılıkta fark yaratacak 4K teknolojisini evlere taşımaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizdeki ilk canlı 4K canlı maç yayınını başarıyla gerçekleştiren Digitürk kendi Ar-Ge’sinde yerli mühendislikle geliştirdiği 4K uyumlu test uydu alıcılarının sınırlı sayıdaki ilk bölümünü Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını 4K keyfiyle izlemek isteyen üyelere ulaştırmaya başladı.

digiturk-4k-yayinlari

Kurulukduğu ilk günden bu yana Türkiye’yi öncü teknolojilerle ve dünyadaki yeniliklerle buluşturmaya devam eden Digitürk izleyicilerine en mükemmel TV izleme deneyimini yaşatma yönünde Ar-Ge çalışmalarını ve alt yapı yatırımlarını büyük bir hız ile duraksamadan devam ettiriyor. Büyük ekranlarda görüntü kalitesinden ödün vermeden yayınları en iyi kalite ile izleme olanağı sağlayan HD’den 4 kat daha net görüntü veren 4K teknolojisi ile ilgili çalışmaları yoğun bir biçimde sürdüren Digitürk bu teknoloji ile özellikle spor karşılaşmaları ve özel efektler barındıran içeriklerde üstün kalitede akıcı görüntü elkde ederek televizyon izleme keyfini en üstün düzeye hedefliyor.

Yeni teknoloji yatırımları ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde 4K konusunda çok ciddi aşamalar kat eden Digiturk, 4K uyumlu ilk test uydu alıcıları Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için üyelerine dağıtmaya başladı. 4K teknolojisini kusursuz bir şekilde izleyicilerle buluşturmak amacıyla sürdürülen çalışmalarda gelinen noktanın da bir anlamda test edileceği bu ilk dağıtımın ardından kısa bir süre içinde 4K uyumlu uydu alıcıların talep eden tüm bireysel kullanıcıların hizmetine sunulması hedefleniyor. Digiturk’te 4K keyfi ise sadece sporla sınırlı kalmıyor. İZ TV’nin çektiği 4K belgesellerini de aynı keyifle izlemek mümkün.

4K’nın Adresi Digitürk” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir